Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Galeria zdjęć
IMG 5005 Kopia   W dniach 18-20 marca br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się Targi Edukacyjne"Od tradycji do kompetemcji XXI wieku". Swoją ofertę przedstawiały publiczne i prywatne szkoły i uczelnie wyższe, zarówno polskie jak i zagraniczne. Młodzież, która już niedługo stanie przed wyborem swojej dalszej drogi kształcenia zbierała materiały informacyjne, oglądała prezentacje umiejętności praktycznych i rozmawiała z nauczycielami i uczniami szkół. Jak co roku nie mogło zabraknąć stoiska naszej szkoły - tym razem Zespół Szkół Samochodowych przyciągał młodzież nowym wystrojem.
IMG 4385   Dnia 05 lutego 2016 w Domu Żołnierza w restauracji "Markietanka" odbyła się studniówka Zespołu Szkół Samochodowych. Tradycyjnie uroczystość zaczęła się polonezem, następnie przemówienie wygłosił Pan Dyrektor Marek Gabryelewicz, życząc przyszłym Maturzystom wspaniałej zabawy.
DSC 0591.JPG Kopia   W słoneczną sobotę, 5 grudnia załoga z Samochodówki (7 uczniów, 5 nauczycieli) stawiła się na starcie Biegu Mikołajkowego nad jeziorem Strzeszyńskim. Spotkaniu przyświęcał szczytny cel, jakim była zbiórka pieniędzy dla dzieci z Domu Dziecka w Wągrowcu. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle (10 km lub 4,3 km) po dość wymagającej trasie z kilkoma podbiegami.
IMG 3336 kopia   Kształtowanie sylwetki poprzez ćwiczenia fizyczne wykonywane z obciążeniem; z jednoczesną redukcją podskórnej tkanki tłuszczowej w celu uwidocznienia wypracowanych mięśni… czyli KULTURYSTYKA. 12 października to dzień, który z pewnością zapadnie w pamięć entuzjastom sportowego stylu życia, a zwłaszcza fanom kulturystyki. W Samochodówce pojawił się Karol Małecki – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, wyczynowy sportowiec, trener a przede wszystkim Mistrz Polski w Kulturystyce, V-ce Mistrz Europy, V-ce Champion Arnold Classic oraz Champion Amateur Mister Olympia.

 

miniaczek

 

15 października 2015r. w Zespole Szkół Samochodowych obchodzono Dzień Patrona oraz Dzień Sportu. Klasy pierwsze pod opieką wychowawców rozwiązywały test dotyczący wiedzy o inż. Tadeuszu Tańskim i obejrzały „Krótki film o Samochodówce”. Kolejnym zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej formie, dotyczącej patrona szkoły. Test i prace plastyczne zostały ocenione przez organizatorów. Najlepszy plakat wykonała klasa 1bT. Następnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

 

biegani
 

Dnia 20.09.2015 na poznańskiej Malcie odbyła się VI edycja BIEGU Z KLASĄ.

Ideą przyświecającą organizatorom była popularyzacja biegania. Trasa biegu zorganizowana była wokół Jeziora Maltańskiego na dwóch dystansach: 5,4 km lub 10,8 km do wyboru. Taka impreza nie mogła odbyć się bez reprezentacji Zespołu Szkół Samochodowych...

 

prezydentmini

 

  

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 w Samochodówce, z udziałem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i kilkudziesięciu zaproszonych gości. Pojawili się m.in. zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, Elżbieta Walkowiak -  Wielkopolska Kurator Oświaty, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania, posłowie na Sejm RP i do Parlamentu

 

juniormini
  Eggenburg – to właśnie tam, w oddalonej od Wiednia o 70 kilometrów austriackiej miejscowości, rozegrała się XIV edycja międzynarodowego konkursu Euromechanic Junior. Dzięki cierpliwości, zaangażowaniu i fachowej wiedzy przekazanej w murach Samochodówki osiągnęliśmy sukces. I miejsce w kategorii indywidualnej zdobył Hubert Echaust z klasy 3at, natomiast III miejsce zajął Wojciech Baraniak również z klasy 3at. Drużynowo zajęliśmy I miejsce.

 

IMG 3638miniaturka

 

Studniówka Zespołu Szkół Samochodowych 2015

W piątek 30 stycznia w Domu Żołnierza w Poznaniu odbyła się Studniówka Zespołu Szkół Samochodowych. Tegoroczni maturzyści zatańczyli tradycyjnego poloneza, a następnie w doskonałych humorach bawili się do białego rana. Teraz nie pozostaje nic innego, jak życzyć im powodzenia, gdyż matura coraz bliżej !

 

IMG weteran52
 

 

Wystawa "Weterani" Sashy Maslova.

Dzięki uprzejmości Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych, w Zespole Szkół Samochodowych oficjalnie otwarto wystawę ukraińskiego artysty Sashy Maslova - „Weterani”, przedstawiającą portrety fotograficzne weteranów II wojny światowej z Polski, Ukrainy, Włoch, Japonii, Rosji, Słowenii oraz Stanów Zjednoczonych. W swoim założeniu projekt ten pozwala zajrzeć w emocjonalną stronę każdego z fotografowanych.

 

DSC04786 mini
 

 

 Przedstawienie Jasełkowe- "Anielska Manufaktura".Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 19 grudnia 2014r. w Zespole Szkół          Samochodowych odbyło się Spotkanie Jasełkowe, podczas którego dyrekcja i pracownicy    szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. "Anielska manufaktura". W role wcielili się uczniowie klas: 1bt - Oliwia Nawrot i 2ct: Głuszak Maciej, Jarosz Jędrzej, Błaszczyński Jakub, Cimiński Patryk, Piwosz Wojciech, Kempski Michał, Jax Dominik, Forysiak Kamil i Małecki Zachariasz. 

     

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo