Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

Tworzenie płaszczyzny wymiany wiedzy i informacji na temat pojazdów elektrycznych to idea, która przyświeca nie tylko działaczom środowisk proekologicznych. Temat ten jest szczególnie bliski miłośnikom motoryzacji. Stąd zaproszenie do naszej szkoły przedstawiciela Forum Elektromobilności – Piotra Matuszewskiego, który uczniom samochodówki przybliżył tematykę dotyczącą rynku elektromobilności w Polsce i na świecie.

 

Opowiedział on o rozwiązaniach technicznych, informatycznych, prawnych i społecznościowych dotyczących tej branży. Była więc mowa o pierwszych samochodach  elektrycznych i współczesnych pojazdach zasilanych paliwami alternatywnymi, o rodzajach napędów, o zagrożeniach dotyczących środowiska, o zaletach posiadania aut elektrycznych np. zwolnienie samochodu z akcyzy czy darmowe parkowanie. Podkreślał, jak ważny jest wzrost świadomości w społeczeństwie w temacie ochrony zdrowia i środowiska. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali profesjonalisty, zadając mu wiele pytań jeszcze po zakończeniu spotkania.  
Piotr Matuszewski jest autorem kilkudziesięciu artykułów do pism branżowych, w tym do kwartalnika „Transport Samochodowy”, był koordynatorem trzech edycji Eko Media Forum – największej w Polsce imprezy wystawowo-wydawniczo-eventowej promującej edukację ekologiczną. Absolwent Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracuje dziennikarsko z wydawnictwami branżowymi, m.in. „Energia i Recykling”, „Przegląd Komunalny”. Redaktor w czasopiśmie "Forum Elektromobilności". Współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w projekcie "Doing Green Business Together - almanach polskich zielonych technologii". Uhonorowany przez Ministra Środowiska odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej”. Członek rady programowej klastra Green Cars oraz Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo