W dniu 23.09.2019r odbyły się niecodzienne lekcje Wiedzy o Społeczeństwie dla klas maturalnych TS i klasy III SB prowadzone przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Tematem była działalność MRM na rzecz młodych ludzi i nadchodzące wybory parlamentarne (13.10.2019 r.).
Prelegenci przypomnieli zasady ordynacji wyborczej, podstawowe wiadomości o parlamencie, mandacie posła, senatora i zachęcali do głosowania. Sondowali potrzeby uczniów do rozwiązania na poziomie Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Uczniowie ZSS aktywnie włączyli się w dyskusję na temat znaczenia i roli młodych ludzi w życiu społecznym. Mamy nadzieję, że pełnoletni uczniowie ZSS w dniu 13.10.2019r oddadzą swój głos w wyborach parlamentarnych.