W dniu 13 września w Zespole Szkół Samochodowych obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA I SPORTU. Klasy pierwsze rozpoczęły ten dzień spotkaniem z wychowawcami w wyznaczonych salach. Uczniowie obejrzeli "Krótki film o Samochodówce" oraz prezentację o patronie szkoły - Tadeuszu Tańskim. Zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu nawiązującego do postaci patrona szkoły, prezentującego ich klasę oraz markę patronacką samochodu.
Po zakończonej pracy nad plakatem jury w składzie: M. Magas, A. Płachecka oraz M. Szmidt wyłoniło najlepsze prace i przyznało pierwsze miejsca w 4 grupach klas: w technikum po szkole gimnazjalnej 1 miejsce zajęła klasa 1bt, w technikum po szkole podstawowej klasa 1at5, w szkole branżowej odpowiednio zwyciężyły klasy 1ap i 1ab. Plakaty wykonane przez uczniów można obejrzeć na 1 piętrze w gablotach.
Uczniowie tych klas otrzymali drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Jeśli chodzi o rywalizację sportową, w której brali udział również uczniowie klas starszych cieszyła się ona w tym roku dużym zainteresowaniem. Wyniki przedstawiają się nastepująco: BIEG TERENOWY (1 miejsce i najlepszy wśród pierwszoklasistów - Maciej Kowalczyk 1CB, 2 miejsce - Maciej Mazurkiewicz 2CT, 3 miejsce - Jakub Kieliszewski 1DT oraz NAJLEPSZA DZIEWCZYNA- Marta Sós 1BT5); PIŁKA NOŻNA (1 miejsce - klasa 4CT, 2 miejsce klasa 2AB i 3 miejsce klasa 3AT); PIŁKA SIATKOWA (1 miejsce klasa 4CT, 2 miejsce - klasa 2AT i 3 miejsce klasa 3AT); PIŁKA KOSZYKOWA (1 miejsce klasa 4CT, 2 miejsce klasa 2AT i 3 miejsce klasa 3 AT). Jak widać tegoroczni maturzyści z klasy 4 CT pokazali kto rządzi...przynajmniej jeśli mowa o DYSCYPLINACH sportowych :-)