W ramach nowego cyklu wykładów uniwersyteckich w ZSS pod nazwą #Przyszłość motoryzacji#, kontynuując współpracę szkoły z uczelniami wyższymi mury naszej Samochodówki w dniu 19.09.2019 r. odwiedził p. prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary - kierownik katedry Technologii Informacyjnej na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tematem prelekcji i dyskusji była przyszłość motoryzacji w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0, czyli automatyzacji, informatyzacji i robotyzacji przemysłu samochodowego w nawiązaniu do szykowanych zmian na rynku pracy np. w zakładach VW Poznań.