Dzień Chopaka - 30 września. Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały wybory... Poszukiwany był CHŁOPAK SAMOCHODÓWKI. Kandydaci, którzy stanęli do "walki" o ten tytuł mieli do wykonania kilka zadań, m.in: autoprezentacja, wiązanie krawata na czas, quiz z wiedzy o makijażu, zadanie manualne ze śrubami. Ostatnim najzabawniejszym zadaniem, w którym wzięło udział 4 finalistów był taniec MACARENA. Zwycięzcą został Piotr Bojar z klasy 4 ct. Gratulujemy :)

Jak znaleźć pracę w UE? Co to jest Solvit? Jak napisać europejskie CV? Co to jest eures i Europass? Na te i inne pytania uczniowie klasy 2bb i 4et uzyskali odpowiedzi od przedstawicielki punktu informacji europejskiej Europe Direct przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej, która w ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego przeprowadziła lekcję europejską. Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza i kompetencje pomogą uczniom ZSS w znalezieniu pracy w UE.

W dniu 23.09.2019r odbyły się niecodzienne lekcje Wiedzy o Społeczeństwie dla klas maturalnych TS i klasy III SB prowadzone przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Tematem była działalność MRM na rzecz młodych ludzi i nadchodzące wybory parlamentarne (13.10.2019 r.).

W dniu 13 września w Zespole Szkół Samochodowych obchodziliśmy DZIEŃ PATRONA I SPORTU. Klasy pierwsze rozpoczęły ten dzień spotkaniem z wychowawcami w wyznaczonych salach. Uczniowie obejrzeli "Krótki film o Samochodówce" oraz prezentację o patronie szkoły - Tadeuszu Tańskim. Zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu nawiązującego do postaci patrona szkoły, prezentującego ich klasę oraz markę patronacką samochodu.

W ramach inauguracji projektu #kulturalna samochodówka# w dniu 19.09.2019 r. odbyło się spotkanie (prelekcja i dyskusja) z p. Tomaszem Talarczykiem - specjalistą do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu na temat: "Jak być kulturalnym kierowcą ? - parę słów o młodych kierowcach".

W ramach nowego cyklu wykładów uniwersyteckich w ZSS pod nazwą #Przyszłość motoryzacji#, kontynuując współpracę szkoły z uczelniami wyższymi mury naszej Samochodówki w dniu 19.09.2019 r. odwiedził p. prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary - kierownik katedry Technologii Informacyjnej na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tematem prelekcji i dyskusji była przyszłość motoryzacji w kontekście rewolucji przemysłowej 4.0, czyli automatyzacji, informatyzacji i robotyzacji przemysłu samochodowego w nawiązaniu do szykowanych zmian na rynku pracy np. w zakładach VW Poznań.

POBIERZ

W dniu 2 września na uroczysty apel stawili się wszyscy uczniowie rozpoczynający w Zespole Szkół Samochodowych swą edukacyjną przygodę. Pierwszoklasiści zostali powitani przez Dyrektora, nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Mamy nadzieję, że pełni optymizmu ruszymy razem do pracy, bo w końcu już niedługo...znów wakacje !