Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu, w związku z trwającym sezonem zachorowań na grypę w Polsce, przekazuje przygotowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG)
i w ramach akcji „Zaszczep  się wiedzą” materiały informacyjno-edukacyjne do wykorzystania.

W dniu 22.01.2018r- poniedziałek- w sali 303 odbęda się w ZSS warsztaty z zakresu profesjonalnego pisania dokumentów aplikacyjnych - CV i Listy motywacyjnego, oraz symulacji rozmowy kwalifikacyjnej prowadzone przez p. Martę Błaszczyk z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy w Poznaniu.

Zajęcia są obowiązkowe w ramach Szkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Klasa III az- g. 9.40-11.25

Klasa III bz- g. 11.30- 13.05

POBIERZ
Pod takim hasłem zorganizowano w naszej szkole warsztaty na temat wulgaryzmów, gwary poznańskiej i zapożyczeniach niemieckich - 21.12.2017 roku, w ramach Dnia bez przeklinania oraz poszerzaniu wiedzy na temat regionalizmów, uczniowie z kilku klas (3bt, 4et, 3ct, 4dt) mogli uczestniczyć w wykładzie oraz warsztatach na ten temat. Ich zadaniem było stworzenie sloganu reklamowego na temat nieprzeklinania w Samochodówce oraz przełożenie tekstu napisanego w gwarze poznańskiej na język ogólnopolski, a także odpowiedzenie na kilkanaście pytań testowych dotyczących zapożyczeń niemieckich.

Dnia 18.12.2017 roku st. sierż. Adam Szczepaniak z Wydziału Prewencji Komendy Policji Poznań – Nowe Miasto wygłosił wykład na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków i dopalaczy. Uczniowie klas 1bb, 1at, 3dt oraz 3bz mogli również zobaczyć kilka filmów mówiących o konsekwencjach zażywania dopalaczy oraz wysłuchać nagranych wypowiedzi wielu znanych autorytetów ostrzegających przed zażywaniem zakazanych substancji.

Konkurs filmowy zatytułowany „Filmy katastroficzne na dużym ekranie” odbył się 15 grudnia 2017r. w auli szkolnej. Do konkursu przystąpiły 23 zespoły 2.osobowe z klas: 1ab,1ct,1dt, 2at, 2bt, 2bz, 3at, 3ct, 4ct. Po I etapie do drugiej części konkursu przystąpiło 17 zespołów z klas: 1ab,1dt, 2at, 2bt, 2ct, 2bz, 3at, 3ct, 4ct. Po podliczeniu punktów okazało się, że dwa zespoły z kl. 2bt i 2ct uzyskały taką samą liczbę punktów – po dogrywce polegającej na odpowiedzi na dodatkowe pytania ostatecznie ustalono listę zwycięzców konkursu filmowego:
I miejsce: Damian Żuchowski i Dawid Radziejewski - z kl. 2bt
II miejsce: Adrian Kubiak i Mikołaj Jabłoński – z kl. 2ct
III miejsce: Daniel Miklasiewicz i Dominik Kosmowski – z kl. 2ct

W dniu 30.11.2017r.  Kuba Jezierski z klasy 2ct otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Uroczystość odbyła się w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy Kubie i jego Rodzicom.