Jak co roku w czerwcu, Samochodówka obchodziła swój DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA. Młodzież na moment przed wakacjami, zatrzymana w biegu i skłaniana do refleksji ... Warto przypomnieć o tym, by zadbać o bezpieczeństwo własne i innych, zarówno na drodze, w wodzie, w sieci i w wielu innych miejscach. Zasady są przecież po to, by ich przestrzegać, a czas wolny od szkoły nie zwalnia z myślenia, bo życie bywa kruche i nie warto ryzykować.
SPOTKAJMY SIĘ ZDROWI I WYPOCZĘCI PO WAKACJACH.

Dnia 5 czerwca 2018 roku klasa 2dt mogła zwiedzić School of Form - uczniowie zwiedzali kolejne pracownie: prototypowania (warsztat stolarski, ślusarki, maszyn numerycznych), studio ceramiczne, studio foto-video, robotyki, laboratorium komputerowe, pracownię krawiecką. To szkoła, która stawia na praktyczne umiejętności - uczniowie mogli spotkać się ze studentami, którzy sami projektują i drukują swoje pomysły dzięki drukarkom 3d.

Dnia 7 czerwca 2018 roku klasy 1dt, 1at i 1bt wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. "Laboratorium życia" przygotowanym przez Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa. Sztuka poruszała problem zażywania dopalaczy i spożywania alkoholu - przedstawiała życie młodej dziewczyny, która nie potrafiła poradzić sobie z coraz głębszym uzależnieniem i odpowiedzią na pytanie: czy warto?

Dnia 15 maja 2018 roku sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu w ramach projektu "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - Kontra HIV". Zajęcia te miały podnieść poziom wiedzy z zakresu HIV/AIDS wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

POBIERZ
W dniu 25 maja 2018r w auli ZSS odbyły się warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów poznańskiej Samochodówki. Prelegent omawiał zagadnienia autoprezentacji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej i w sposób warsztatowy praktycznie zapoznał uczniów z arkanami " sprzedaży siebie" w celu zdobycia pracy w branży motoryzacyjnej. Zajęcia prowadził dr Marek Zieliński- Adiunkt w Katedrze Strategii Marketingowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Specjalizuje się w technikach komunikacji międzyludzkiej, negocjacjach i sprzedaży osobistej, komunikacji targowej.

Dnia 23.05.2018 roku zorganizowano warsztaty dla uczniów pod prowokacyjnym tytułem "Moda na nieuczenie się". Spotkanie poprowadziła pani psycholog z profilaktyczno-edukacyjnego Teatru Maska z Krakowa - podczas zajęć młodzież zastanawiała się nad przyczynami demotywacji oraz nad tym, jak zachęcić siebie do nauki. Uczniowie ustalili co jest priorytetem w ich życiu oraz jak osiągać cele, które sobie wyznaczamy.

POBIERZ
Pan Henryk Śródecki był nie tylko wieloletnim nauczycielem i wychowawcą w naszej szkole, oddanym i pełnym zaangażowania w to, co robił, ale i również jednym z pionierów sportu kartingowego w Polsce. Wychował wiele pokoleń zawodników odnoszących wspaniałe sukcesy na torach wyścigowych całej Europy. Pełnił również funkcję trenera kadry kartingowców, do ostatniej chwili można go było spotkać na Torze Poznań.
Msza Św. pogrzebowa Śp. Henryka Śródeckiego odbędzie się w dniu 1 czerwca 2018 r., o godz. 12.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku, a po niej pogrzeb na przykościelnym cmentarzu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

„Samochodówki Poznań”
Dnia 22.05.2018 roku odbyło się spotkanie z uczniami klas pierwszych (1ab,1at,1ct) przedstawicielek Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej oraz Policji z Komendy Poznań - Nowe Miasto na temat sytuacji prawnej osób nieletnich. St. sierż. Adam Szczepaniak poinformował młodzież o konsekwencjach niewłaściwego ich zachowania i prawach, które im przysługują.

Zespół Szkół Samochodowych wziął udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym dla młodzieży "Poznań uzależniony od profilaktyki". W związku z tym dnia 26.04.2018 r. klasa IIIet miała możliwość wzięcia udziału w spektaklu pt. "Fooloose" w Teatrze Muzycznym, natomiast klasa 3bz obejrzała spektakl pt. "Dopalacze. Siedem stopni donikąd"(21.05.2018 r.).