W dniu 23 listopada 2018r. została zakończona akcja SAMOCHODÓWKA JEST GŁODNA KSIĄŻEK !
Oto wyniki:

POBIERZ
Mamy to ! Reprezentacja Samochodówki w piłkę ręczną zdobyła srebrny medal podczas Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Finał w Arenie był zwieńczeniem długiej sportowej rywalizacji. Złoto trafiło do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, a brązowy medal otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Handlowych. Niewiele brakowało do pierwszego miejsca na podium, nasi reprezentanci dali z siebie wszystko. Niech rywale mają się na baczności ! :)

W ogrodzie rośnie już nasz Dąb Niepodległości, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, włączając się tym samym do bicia #RekorduDlaNiepodległej - akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie wzięli udział w lekcji na temat zwycięskiego powstania wielkopolskiego. W dniu 7 listopada odbył się również wykład pracownika naukowego Zakładu Myśli i Kultury Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - pana dr Mariusza Menza nt. "Ojciec niepodległości - Dmowski czy Piłsudski?". Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ w dużej mierze opowiadała o tym, jakimi ludźmi prywatnie były te postacie,jakie posiadali cechy charakteru i co je łączyło. Kinomaniacy również mogli znaleźć coś dla siebie, podczas projekcji filmu HISZPANKA, opowiadającego historię powstania wielkiepolskiego.

Dnia 5 listopada 2018 roku klasa 3dt wzięła udział w wykładzie organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową pt. "Wystąpienia publiczne w oczach znanego dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego - Radio Poznań". Uczniowie mogli posłuchać Sławomira Bajewa - prezentera radiowego, a następnie uczestniczyli w warsztatach na temat pracy z głosem, wystąpień publicznych i rozmów ze słuchaczami.